• Tekin Sok. No:7 Acıbadem,Kadıkoy-İstanbul
  • 05523608000

Saç ekimi sıkça sorulan sorular

saç ektirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

saç ekimi yaptırmak istiyorsanız öncelikle dökülme tipinizi ve sizin için en uygun saç ekimi tekniğini öğrenmeniz gerekmektedir. ücretsiz saç analizi bölümümüzden dökülme tipinizi ve en uygun saç ekimi tekniğini anında öğrenebilirsiniz. daha sonrasında saç ekimi merkezimiz ile irtibata geçerek saç ekimi operasyonunuzu planlayabilirsiniz.

saç ektirmek için ne gereklidir?

saç ekimi yaptırabilmek için erkek tipi dökülme ya da iki kulak arasında dökülmemiş saçlara sahip olmanız gerekmektedir. çünkü saç ekimi işlemi iki kulak arasında bulunan ve asla dökülmeyen saç köklerinin saçsız bölgeye nakil edilmesi ile gerçekleştirilir. bunun dışında önemli bir faktör bulunmamaktadır. tüm sağlık tetkiklerinin ardından operasyonda sorun olacak büyük bir hastalık söz konusu değil ise operasyon gerçekleştirilebilir.

saç ekimi fiyatlarında indirim olur mu?

unitedhair saç ekimi merkezi, saç ekimi fiyatları konusunda kişiye özel fiyat politikası uyguladığı için en iyi saç ekimi fiyatını sunmaktadır. saç ekimi danışanının bütçesine göre fiyat uygulaması yapılabilmektedir.

en uygun saç ekimi fiyatı nedir?

en iyi saç ekimi fiyatına ulaşmak saç ekimi danışanının bütçesine uygun olandır.

saç ekimi fiyatları ortalama ne kadar tutar?

unitedhair saç ekimi merkezi ortalama bir saç ekimi fiyatı maalesef iletemez çünkü saç ekimi fiyat politikası tamamen saç ekimi danışanı odaklıdır.

saç ekimi fiyatları nasıl hesaplanır?

Saç ekimi fiyatları hesaplanırken önemli bazı unsurlar bulunur. Bu unsurlar birçok saç ekimi merkezinde standart özellikler taşır. Fakat Unitedhair saç ekimi merkezinde saç ekimi fiyatları tamamen kişiye özeldir ve saç ekimi fiyatları skalası oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu nedenle öncelikle online yada yüzyüze görüşme yapıldıktan sonra saç ekimi fiyatları konusunda net karar ortaya çıkar.

saç ekimi fiyatları neye göre değişir?

saç ekimi fiyatları, saç ekimi danışanının açık alan bölgesine göre farklılık göstermektedir.

saç ektirmek pahalı mı?

saç ekimi günümüzde oldukça makul fiyatlara sahip bir estetik operasyondur. saç ekimi operasyonlarının pahalılık durumu saç ekimi danışanının bütçesine göre farklılık göstermektedir.

saç ekimi greft nasıl hesaplanır?

saç ekimi greft hesaplama işlemi dökülme tipine göre farkılık göstermektedir. normal sıklıkta bir saç ekimi için santimetre kareye 20-30 greft ekilecek şekilde hesaplama yapılır.

saç ekiminde ekilen saçlar dökülür mü?

saç ekiminde donör bölge adı verilen iki kulak arasında kalan alanda bulunan saç kökleri erkeksi hormonlardan etkilenmez. bu nedenle bu bölgeden transfer edilen saç kökleri bir ömür boyu asla dökülmez.

en iyi saç ekimi merkezi neresidir?

en iyi saç ekimi merkezi beklentisi saç ekimi danışanının isteklerine göre değişir. Ama uluslar arası kriterlere göre sıralama yapıldığında ve internet anketleri baz alındığında unitedhair saç ekimi merkezi en iyi merkezler arasında yer almaktadır.

en iyi saç ekimi yapan yer neresidir?

En iyi saç ekimi yapan yer kriterleri konusunda saç ekimi danışanının yönelimleri oldukça etkilidir. Ama en iyi saç ekimi sonucunu almak için olmazsa olmazlar arasında yer unsurlar bulunur. Bu unsurlar steril hastane ortamı, kaliteli ve uzman ekip, steril malzeme kullanımıdır. Daha sonra saç ekiminin doğal saç ekimi istekleri ve diğer istekleri en iyi saç ekimi yapan yer konusunda aydınlatıcı olacaktır.

en iyi saç ekimi merkezi nasıl seçilir?

saç ekiminde doğal görünüm nasıl olur?

saç ekiminde ağrı ve acı olur mu?

Saç ekiminde eski tekniklere göre ağrı ve acı hissiyatı artık yok denecek kadar az duruma gelmiştir. Saç ekimi danışanının ağrı hissetme oranı normal sonuçlarda ise acı ve ağrı hissi neredeyse hiç yaşanmaz.

saç ekiminde saçlar kesilir mi?

Saç ekiminde saçların kesilmesi konusu saç ekimi danışanının isteğine göre farklılık gösterir. Saç analizi ve kök kalitesi artık saçlar kesilmeden de yapılmaktadır. Bu nedenle traşsız saç ekimi artık yapılabilmektedir.

saç ekimi öncesi neler yapılmalıdır?

Saç ekimi öncesinde yapılması gereken belli başlı maddeler vardır. Bu maddeler, sigara kullanımı en aza indirmek, kanı sulandırıcı ilaç kullanımı var ise ara vermek, alkol kullanımını saç ekimi operasyonundan en az 3 gün önce sonlandırmak gerekmektedir. Diğer keyif verici madde yada uyuşturu kullanımı söz konusu ise mutlaka haftalar öncesinden kullanım durdurulmalıdırç

saç ekiminde hangi saç ekimi tekniği kullanılır?

Saç ekimi günümüzde bir ok farklı teknik kullanılmaktadır. Unitedhair saç ekimi merkezi olarak; microFUE, FUE, DHI, bioFibre saç ekimi teknikleri gibi bir çok teknik alanında uzmanlaşmış sağlık personeli ile başarıyla uygulanmaktadır.

saç ekimi operasyonları nerede yapılıyor?

Saç ekimi operasyonları, T.C Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış hastaneler ve medikal müdahale yetkisine sahip Tıp merkezlerinde yapılmaktadır. Bunun dışında herhangi bir merkez yada kurumda saç ekimi yapılması T.C yasaları gereğince yasaktır.

saç ekiminde kökler nereden alınır?

Saç ekiminde kökler, iki kulak arasında kalan erkeksi hormonlardan asla etkilenmeyen donör bölge adı verilen alandan alınmaktadır.

saç ekiminde alkolün etkileri nelerdir?

Saç ekiminde alkol etkisi şu şekilde açıklanabilir; alkol kanı sulandırma ve kan akışını hızlandırma yetisine sahip bir sıvıdır. Bu nedenle saç ekiminden en az 3 gün önce alkol kullanımı durdurulmalıdır.

saç ekiminde sigaranın etkileri nelerdir?

Saç ekiminde sigara oldukça kritik bir etkendir. Tüm medikal ve cerrahi operasyonlarda olduğu gibi saç ekiminde de sigara olumsuz yönde etki etmektedir.

saç ekiminden sonra ağrı ve acı olur mu?

Saç ekiminde eski tekniklere göre ağrı ve acı hissiyatı artık yok denecek kadar az duruma gelmiştir. Saç ekimi danışanının ağrı hissetme oranı normal sonuçlarda ise acı ve ağrı hissi neredeyse hiç yaşanmaz.

saç ekimi sonrasında saçlar ne zaman uzar?

Saç ekiminden sonra ekim saçları ikinci ay içerisinde koparak dökülür. Dökülen saçların uzaması üç ila altı arasında gerçekleşir. Bu süreçete yüzde elli oranında saçlar çıkar. Eki saçlarının uzaması ortalama bir yılı bulur.

saç ekimi sonrasında uyuşukluk ne zaman geçer?

Saç ekiminde kullanılan lokal anestezi etkisi üç saat ile oniki saat arasında kaybolur. Zaman zaman daha uzun uyuşukluk hissi yaşanabilir bu oldukça normal bir durumdur.

saç ekimi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

saç ekimiden sonra yapılması gerekenler listesi saç ekimi uzmanı ve doktorunuz tarafından size yazılı olarak sunulacaktır.

saç ekimi sonrasında kızarıklıklar ne zaman geçer?

Saç ekiminden sonra kızarıklıkların geçmesi on ila onbeş gün arasında olur. Bu süreden sonra hafif pembemsi bir doku iki ila üç gün içerisinde azalarak kaybolur.

saç ekimi sonrası nasıl yıkanmalıdır?

Saç ekiminden sonra saçların nasıl yıkanmasına dair öğretici videolar ve yapılacaklar listesi saç ekimi uzmanı ve doktorunuz tarafından sizinle paylaşılacaktır.

saç ekimi sonrasında şişlik olur mu?

Saç ekiminden sonra şişlik yaşanması nadiren görülen bir durumdur. Yaşanan şişlik tıbbı açıdan hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Yalnız görüntü olarak oluşturduğu rahatsızlık söz konusudur. Unitedhair saç ekimi şişlik yaşanmaması için gerekli tüm tedbirleri operasyon sırasında almaktadır. Saç ekimi operasyonundan sonra da şişlik yaşanamaması için yapılması gerekenleri sözlü ve yazılı olarak saç ekimi danışanı ile paylaşmaktadır.

saç ekimi sonrasında şişlik oldu ne yapmalıyım?

Saç ekimi sonrasın şişlik yaşadıysanız öncelikle saç ekimi merkeziniz ile irtibata geçiniz. Daha sonrasında gereken tüm tedbirler alınacaktır.

saç ekimi sonrasında kafamı çarptım ne yapmalıyım?

Saç ekimi sonrasında kafanızı çarptıysanız hiç vakit kaybetmeden saç ekimi merkezini ile irtibata geçmeli ve birebir muayene olmalısınız.

aklınıza takılan bir soru mu var?